انواع شیشه دکوراتیو و تزئینی آذرجام
محصولات دکوراتیو صنایع شیشه آذرجام به دو گروه شیشه سندبلاست و شیشه سه بعدی تقسیم می شوند.

شیشه سند بلاست
برای اعمال انواع طرح، لوگو، چاپ و فونت روی شیشه از ماشین آلات سند بلاست استفاده می گردد.شیشه سندبلاست با لایه برداری از روی سطح شیشه به وسیلۀ اسپری شن نرم تولید می شوند. لایه برداری از روی شیشه موجب مات شدن شیشه می شود. در صنایع شیشه ایمنی آذرجام فرآیند سندبلاست با استفاده از تجهیزات پیشرفتۀ تمام اتوماتیک مطابق با تکنولوژی روز دنیا انجام می پذیرد. 

 
شیشه سه بعدی
بشر در طول تاریخ برای زیباتر جلوه دادن نمای داخلی و خارجی ساختمانها همواره از شیشه استفاده نموده و در این راستا با هدف بهبود کیفیت و زیبایی بیشتر به نقش آفرینی بر روی آن پرداخته است . 

شیشه نقش برجسته یکی از نوین ترین جلوه های تزئینی صنعت شیشه است که مدت زمان بسیار کوتاهی از عمر آن در کشورمان می گذرد.
صنایع شیشه ایمنی آذرجام نشکن به یاری هنر صنعتگران و به کارگیری طرحهای بدیع اقدام به تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا نموده و این هنر را در محصولاتی ازقبیل درب، پنجره، سقف، کف، پارتیشن، میز، تابلو، تندیس و... به کار گرفته است .

از ویژگی های این نوع شیشه می توان به موارد زیر اشاره کرد :
  • استفاده از هر گونه تصویر ویا نوشته به صورت نقش برجسته 
  • قابلیت استفاده از هر گونه رنگ، ورق مس و مفتول مسی داخل وخارج از سطح شیشه 
  • قابلیت اتصال ونصب لایه های متفاوت شیشه یا ترکیب با مواد گوناگون بر روی هم وانجام عملیات سکوریت و لمینت جهت حفظ ایمنی بیشتر سطوح 
  • قابلیت ساخت زیر دوشی در ابعاد مختلف جهت جلوگیری از ریزش آب وهمچنین امکان ایجاد تصویر یا سند بلاست روی شیشه جهت جلوگیری از دید  داخل